Fosiller Evrimi Yalanlıyor

Sahte Ara Geçiş Örneği: Coelacanth

Evrimcilerin Geçersiz İddiaları

410 milyon yıl önce yaşadığı ve soyu tükendiği iddia edilen Cœlacanth adlı balık, evrimciler tarafından, balıklar ile amfibiyenler arasında yer alan çok güçlü bir ara geçiş formu delili sayılıyordu. Bu balık, 70 milyon yıl önce fosil kayıtlarından gizemli bir şekilde silinmiş ve o dönemde soyunun tükendiğine inanılmıştı.

Evrimci biyologlar, bu canlının fosillerinden yola çıkarak, evrimcilerin tabiriyle balığın karaya geçişini ispatlayan sözde “ilkel” bir akciğere sahip olduğunu ileri sürdüler.

Cœlacanth üzerindeki spekülasyonlar o kadar yaygınlaştırıldı ki, bu canlı, pek çok bilimsel kaynağa en önemli evrim delili olarak girdi ve hatta bu canlının denizden karaya çıkarken çizilmiş resimleri bilimsel kaynaklarda büyük bir hızla yayınlanmaya başladı. Elbette bütün bu varsayımların, sahte çizimlerin, sahte iddiaların dayanağı, bu canlının soyu tükendiğine dair kesin inançtı.

Cœlacanth Günümüzde Yaşayan Bir Balık Türüdür

İlki 1938 yılında Güney Afrika’da, ikincisi 1952 yılında Madagaskar’ın Kuzeybatısındaki Comores adalarında ve diğeri ise 1998 yılında Endonezya Sulawesi’de olmak üzere Cœlacanth, günümüz okyanuslarında 200’den fazla kere yakalandı.

Evrimci araştırmacıların ilkel akciğer olduğunu öne sürdükleri yapı, balığın vücudunda bulunan bir yağ kesesinden başka bir şey değildi.

Evrimciler bu canlıyı hep sığ sularda yaşayan ve sudan çıkmaya hazırlanan bir sürüngen adayı olarak tanıtmışlardı. Oysa Cœlacanth’ın gerçekte okyanusun en derin sularında yaşayan ve 180 m derinliğin üzerine hemen hiç çıkmayan bir dip balığı olduğu anlaşıldı.

1987 yılında Alman doğabilimci Hans Fricke Grand Comoro adalarında yaptığı araştırmalarda, Cœlacanth’ların öne, arkaya, hatta baş aşağı yüzdüklerini görmüştü. Ayrıca hiçbir şekilde deniz dibinde yüzgeçleriyle hareket etme gibi “yürümeyi” andıracak bir hareket şekli göstermediklerini tespit etti.

Ele geçirilen ilk Cœlacanth karşısında şaşkınlığını açıkça ifade etmekten kendini alamayan evrimci paleontolog J. L. B. Smith, “Yolda dinozora rastlasaydım, daha çok şaşırmazdım.” demiştir.

Atnalı Yengeci

İlk fosil kayıtları 425 milyon yıl öncesine dayanan atnalı yengeci, günümüz sahillerinde aynı şekli ile varlığını sürdüren önemli bir yaşayan fosil örneğidir. Kumsalda rahat yürümesini sağlayan ve bir dümen gibi hareket eden kuyruğu, son derece kompleks birleşik yapıdaki iki gözü ve tüm diğer özel yapıları ile bu canlı, günümüzden 425 milyon yıl önce, bugünkü mükemmel şekliyle varlığını sürdürmüştür.

Timsah

 

Timsah, 200 milyon yıl önce yaşamış olan bir canlıdır ve fosil kayıtları bunu doğrular. Bu canlı da, milyonlarca yıl önce sahip olduğu muhteşem özellikleriyle günümüzde de varlığını sürdürmektedir.