30 Milyon Yıllık Yavru Tavşan Evrime Zeminden Yıkıyor

İnsan zamana bağlı bir varlık iken Allah’ın Zatı zamandan münezzehtir. Zaman bir algı olarak Allah tarafından özel olarak yaratılmıştır. Zamanı yaratan Allah’tır ve Allah zamana bağımlı değildir. Zamanın dışında olan Allah zamanla ilgili olan herşeyi sarıp kuşatmıştır, her detayı çok iyi görür ve bilir. Onun Katında herşey “Ol” demesiyle bir anda hemen olur.

30 Milyon Yıllık Yavru Tavşan Evrime Meydan Okuyor

Dönem: Senozoik zaman, Oligosen dönemi

Yaş: 30 milyon yıl

Bölge: White River Oluşumu, Wyoming, ABD

Günümüzde yaşayan tavşanlarla aynı olan bundan 30 milyon yıl önce yaşamış olan tavşanlar, evrim teorisini yalanlamaktadır. Fosil bulguları tavşanların hep tavşan olarak var olduklarını göstermektedir.

 

 

Sürü Sivrisineklerinin Jelatinleşmiş Yumurtaları

Tek bir sivrisinek larvasının yaratılışında üstün bir aklın hakimiyeti açık bir şekilde görülür. Allah tek bir sivrisinek larvasında yarattığı özelliklerle tüm varlıklardaki hakimiyetini açıkça gözler önüne serer. Bilindiği gibi gıdaların bozulmadan saklanmaları için son birkaç on yılda oldukça etkili yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan en önemlisi, ambalajlamadır. Sürü sivrisinekleri olarak bilinen sivrisinek türü de, yumurtalarını saklamak için bu yöntemi kullanır. Ancak bunun için ne bir fabrikası ne de ambalajlamada çalışan işçileri vardır. Yaptığı işlemle yavruları için ne yaptığının farkında da değildir. Sadece Allah’ın kendisine ilham ettiği ve canlılık tarihinin başlangıcından beri yaşayan bu türdeki tüm sivrisineklerin yaptığı gibi Allah’ın ilhamına uyar. Yumurtalar, jelatinimsi bir madde yığınının içine, bir çerçeve veya ip şeklinde bırakılır. Jelatinimsi kitle, yumurtaları mekanik etkilerden, kurumaktan, ani ısı değişimlerinden ve düşmanlardan korur. Sivrisinek bu madde sayesinde, yumurtaları bitki ya da taşlara yapıştırır böylece yumurtaların suyun içinde kaybolmalarını da engeller. (www.yaratilismuzesi.com)

Hermit Yengeçlerinin Savunma Taktikleri

Birçok okyanus yaratığı, okyanus ortamındaki ekolojik dengenin bozulmamasında ve temizliğinin sağlanmasında önemli bir rol oynar. Hermit yengeçleri, deniz salatalıkları, tüylü yıldızlar, temizlikçi karidesler gibi bazı hayvanlar, denizdeki kaynakları yeniden işleyip kullanılır hale getirirler. Bu canlılardan Hermit yengeçleri, birçok yengeçten farklı özelliklere sahiptirler. Örneğin kendilerini düşmanlarından koruyabilecekleri sert kabukları yoktur. Bunun yerine boş bir deniz kabuğundan koruyucu bir örtü oluştururlar. Daha önce bir deniz salyangozunun evi olan bu kabuğun, yengece uyumlu olabilmesi için dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Yengeç büyüdükçe ihtiyaç duyduğu kabuğun boyutunun da büyümesi gerekmektedir. Bu yüzden yengeç kendi kabuğu küçük gelmeye başlamadan önce yeni bir kabuk arayışına başlar. Yenisini bulduğunda hızlı bir şekilde eski kabuğundan yenisine geçer. Başka hiçbir savunması olmayan bir yengecin başka bir kabuk kullanarak kendisini korumayı akletmesi imkansızdır, böyle bir şeyi yengeç başkasından da öğrenmiş olamaz. Yeryüzündeki diğer bütün canlılar gibi Hermit yengeçleri de yaratmada hiçbir ortağı olmayan Allah tarafından yaratılmışlardır. (The Cousteau Society, DolphinLog, Kasım1990, s.4)