Fosiller Evrimi Temelden Yıkıyor: Deniz Atı

Fosiller Evrimi Yalanlıyor

www.yasayanfosiller.com

DENİZ ATI

Yaş: 7,5 – 5 milyon yıllık

Dönem: Miosen

Bulunduğu Yer: Marecchia Nehri Oluşumu, Poggio Berni, İtalya

Genelde kuyruklarıyla deniz bitkilerine sarılarak yaşayan deniz atları (Hippocampus), kuyruk yüzgeçleri olmadığından dik olarak yüzerler. Deniz atlarının dik hareket edebilmesi, yüzme kesesine hızlı şekilde hava dolabilmesine bağlıdır. Resimde, Kuzey İtalya’daki fosil yataklarında bulunan bir deniz atı fosili görülmektedir. 7.5-5 milyon yaşında olan bu deniz atının, iskelet yapısı, yüzme kesesi, solungaçları gibi tüm organ ve yapıları günümüzdeki deniz atlarının aynısıdır. Fosil kayıtlarında gözlemlenmeye başladıkları ilk andan itibaren hiç değişmeyen deniz atları, evrimcilerin iddialarını temelinden çökertmektedir.

 

Yaratılış Atlası İçin Ne Dediler?

 

UTRECHT ÜNİVERSİTESİ KAREL STENBRINK

TEOLOJİ DEPARTMANI, KÜLTÜRLER VE DİNLERARASI ARAŞTIRMALAR

18 Aralık 2006

Birkaç gün önce Harun Yahya tarafından yazılmış oldukça fevkalade ve heyecan verici Yaratılış Atlası’nı aldım. Kitap, taşa ve mermere kazınmış pek çok fosil ile birlikte dünyamızın tarih öncesi geçmişinin fevkalade bir resmidir. Bunun yanı sıra, evrim teorisine karşı güçlü bir savunma olduğu kadar; Tanrı, Allah, Tuhan veya diğer isimlerle anılan, Herşeye Kadir Yüce Allah tarafından yaratılış inancı lehine de güçlü bir savunmadır.

… Utrecht Üniversitesi’nin teoloji departmanı içerisinde bizler Hindu, Budist, Hristiyan ve Müslüman kutsal yazılarını inceliyoruz. Sizin çalışmanızı da dikkate alacağız. Bundan dolayı kitabınızı Üniversite Kütüphanesi’ne yerleştireceğim. Size minnettarlığımızın bir simgesi olarak, bu yazı ile birlikte İslami gelenekte bulunan ve özellikle de Endonezya Müslümanları arasında yaygın olan yaratılış anlatımlarıyla ilgili bir grup yorum gönderiyorum…

 

Saygılarımla,

Karel Steenbrink

Kültürlerarası Teoloji, Emekli Profesör